Пријавете се за тркалезна маса на тема “Кривични дела поврзани со хартии од вредност” | Правдико

Правдико

   

Пријавете се за тркалезна маса на тема “Кривични дела поврзани со хартии од вредност”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители во соработка со Комисијата за хартии од вредност организира Тркалезна маса на тема: “Кривични дела поврзани со хартии од вредност”, и истата е наменета за судии од кривичните оддели, јавни обвинители, адвокати, претставници од Комисијата за хартии од вредност и претставници од Министерството за внатрешни работи.

aaa

Тркалезната маса ќе се оддржи на 24 Април 2014 година (четврток) во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители, во Скопје.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на оваа обука, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на е-маил. oglasi@mba.org.mk  најдоцна до 11 Април 2014 година.

Препорачуваме

Партнери на Правдико