Прилепчанец на „Фејсбук“ повикувал да се запалат и убијат лицата дојдени од странство и сместени во хотел | Правдико

Правдико

   

Прилепчанец на „Фејсбук“ повикувал да се запалат и убијат лицата дојдени од странство и сместени во хотел

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четириесет и двегодишен прилепчанец на „Фејсбук“ објавил фотографија од автобуси кои превезувале македонски државјани пристигнати од странство и биле сместени во хотел во Битола. Тој повикал лицата, донесени и сместени во хотелот, да бидат запалени и убиени.

СВР Битола поднесе кривична пријава против Ј.Ф., поради „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико