Прилепчанец остана без заштедата, измамници му ги зеле франците | Правдико

Правдико

   

Прилепчанец остана без заштедата, измамници му ги зеле франците

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Осумдесет и четиригодишен прилепчанец бил цел на измамници што го оставиле без заштедата. Според полицијата, во Полициската станица Прилеп, Ѓ.И. (84) пријавил дека на градскиот пазар му биле одземени 7.000 франци и 150.000 денари.

Измамниците под изговор дека заедно со оштетениот ќе отвореле златарница, го убедиле да им ги даде парите, кои дел му бил дома, а дел извадил од банка, по што го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико