Прилепчанец прегазил малолетник и побегнал | Правдико

Правдико

   

Прилепчанец прегазил малолетник и побегнал

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Деветнаесет годишен прилепчанец во вторникот попладне прегазил 14 годишен малолетник и побегнал од местотот на настанот.

pprilep

Како што соопшти полицијата, К.Т. (19) од Прилеп, управувајќи патничко возило „Пежо Партнер“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во четиринаесетгодишен малолетник по што со возилото побегнал од местото на настанот. По кратко време возачот бил пронајден.

Во незгодата четиринаесетгодишникот се здобил со тешка телесна повреда. Извршен е увид на местото на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико