Прилепчанец сакајќи да избега со возилото удрил полицаец | Правдико

Правдико

   

Прилепчанец сакајќи да избега со возилото удрил полицаец

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициската станица Прилеп поднела кривична пријава против Џ.Ќ. (26) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело напад врз службено лице при вршење на работи на безбедноста.

Имено, тој на 6.9.2017 година на ул. „Марксова“, откако полициски службеници му дале наредба да застане, Џ.Ќ. го стартувал возилото и со десната врата од возилото удрил еден од полициските службеници.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико