Прирачник за активно граѓанство | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Прирачник за активно граѓанство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Screenshot_2Прирачникот за активно граѓанство содржи анализи поврзани со местото и улогата на граѓанскиот активизам во Македонија, направени од неколку истакнати истражувачи и граѓански активисти, кои сочинуваат дел од големиот број предавачи на Школата за активно граѓанство. Школата ја организира и спроведува Форум ЦСИД во рамките на Проектот на УСАИД за граѓанско општество, а учесници се млади претставници на граѓански организации и неформални групи, заинтересирани да стекнат знаења и вештини за реализирање граѓански иницијативи, како да подготват граѓанска акција, колку е битна улогата на лидерот, како се регрутираат граѓани за каузата за која што се залагаат итн.

Авторите на текстовите во овој прирачник се истакнати граѓански активисти, познати не само како борци од теренот, туку и луѓе кои го користат пишаниот збор како средство за константен притисок за поголеми права и подобри услови за дејствување на заедниците во македонското општество.

Прирачникот можете да го превземете ТУКА

Партнери на Правдико