Притвор за келнерка во Полошко која со нож избодела нападен колега | Правдико

Правдико

   

Притвор за келнерка во Полошко која со нож избодела нападен колега

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против жена поради сомнение дека сторила кривично дело обид за убиство.

Настанот се случил на 2 јули во угостителски објект во полошкото село Неготино.

Осомничената, вработена во угостителскиот објект, пред да го изврши делото била вознемирувана од страна на нејзин колега. Откако и по нејзините повици да престане, мажот продолжил со дејствијата, таа се упатила кон шанкот, зела нож и му нанела убодни рани во пределот на стомакот.

На осомничената судот ѝ определи притвор во траење од 30 дена.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико