Притвор за мажот кој силуваше девојка во Делчево | Правдико

Правдико

   

Притвор за мажот кој силуваше девојка во Делчево

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Притвор од 30 дена е определен за 24-годишниот маж кој пред два дена силувал девојка во Делчево.

Тој во саботата во вечерните часови насилно влегол во семејната куќа на девојката, каде со употреба на сила ја присилил на обљуба.

Осуда  денеска изрази делчевскиот градоначалник Горан Трајковски, кој ги повика надлежните органи максимално професионално да го водат случајот и да изречат максимална казна за сторителот.

„Делчево е во шок по немилиот настан, каде маж физички злоупотребувал жена во нејзиниот дом. Изразувам осуда за овој монструозен чин и ги повикувам надлежните органи максимално професионално да го водат случајот и да изречат максимална казна за сторителот, која ќе биде за пример за сите останати кои ќе се осмелат да посегнат и да нанесат физичка и психичка болка на жена“, рече Трајковски.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико