Притвор за ограбувачот на поштата во Охрид | Правдико

Правдико

   

Притвор за ограбувачот на поштата во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д. С. (38) од Охрид поради разбојништво. Одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена по што е префрлен во казнено-поправна установа во Скопје.

Тој на 14.5.2020 година во 12.10 часот влегол во просторијата на акционерското друштво ,,Македонска пошта“, лоцирана на улицата Никола Карев во Охрид, и со употреба на остар предмет и закана од вработените ги побарал парите од прометот. Околу 12.30 часот тој е пронајден и приведен, а исто така и парите и користениот предмет.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико