Притвор за разбојник кој со закана со пиштол ограбил казино во Богданци | Правдико

Правдико

   

Притвор за разбојник кој со закана со пиштол ограбил казино во Богданци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гевгелиското основно јавно обвинителство поведе постапка против жител на селото Стојаково за кривично дело – разбојништво.

На 28 јануари, осомничениот маскиран со црна фантомка на лицето и со црни ракавици на рацете, носејќи ранец на грбот, влегол во казино во Богданци.

Вперувајќи пиштол, се заканил по животот на касиерката во казиното и ѝ кажал да ја отвори касата и да ги извади парите, па одзел 134.200 денари.

Судија на претходна постапка го прифатил предлогот на обвинителот во овој случај и на осомничениот му определил притвор во траење од 30 дена.​​

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико