Притвор за спасувачот на Зијадин Села | Правдико

Правдико

   

Притвор за спасувачот на Зијадин Села

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Припадникот на собраниското обезбедување, Фета Алими од кумановско Оризаре, доби 30-дневен притвор за настаните од 27 април. Тој е обвинет по член 313 од Кривичниот законик.

Алими заедно со адвокатката денеска дојде во судот, од каде со полициско комбе беше пренесен во Истражниот затвор во Шуто Оризари.

Неофицијално, од него биле земени клучевите за собраниските врати.

В.М.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико