Приведен 19-годишен скопјанец што превезувал мигранти | Правдико

Правдико

   

Приведен 19-годишен скопјанец што превезувал мигранти

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

19-годишно момче од Скопје било фатено од страна на полицијата при нелегално превезување мигранти, а истовремено управувало и со возилото, без да стекне право за тоа.

Како што соопштуваат од МВР, 19-годишниот скопјанец на автопатот Гевгелија-Скопје најпрвин бил забележан како се движи со голема брзина, а само неколку минути подоцна во близина на тунелот и мостот на реката Вардар кај Демир Капија возилото застанало и од него излегле повеќе лица по што продолжило со движење кон Демир Капија, каде што било запрено од полициски службеници.

На местото биле затечени девет мигранти, без документи за идентификација.

19-годишното момче и мигрантите веднаш се приведени, а од МВР информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико