Приведен албански државјанин кој пробал да влезе во државата со фалсификувана патна исправа | Правдико

Правдико

   

Приведен албански државјанин кој пробал да влезе во државата со фалсификувана патна исправа

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 25.10.2018 година во 21,35 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Р.Македонија со автобус допатувал Н.С.(33) од Церјан-Албанија, државјанин на Албанија. По извршена пасошка контрола констатирано било дека патната исправа на лицето е фалсификувана, односно на две страници е прелепуван дел од друга патна исправа со цел прекривање на постоечка забрана за влез во земјите членки на Европска Унија. Лицето е приведено и предадено во Полициска станица Куманово за понатамошна постапка.

Препорачуваме

Партнери на Правдико