Приведен битолчанец поради предизвикување пожар во возило | Правдико

Правдико

   

Приведен битолчанец поради предизвикување пожар во возило

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (03.11.2022), полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода З.А.(40) од Битола. Тој се сомничи дека на 02.11.2022 во 02.18 часот на ул.„Цане Василев“ во Битола предизвикал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на Р.Ф.(60) од Битола. Екипа на Територијалната противпожарна единица Битола го изгаснала пожарот, а повредени лица. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.

Препорачуваме

Партнери на Правдико