Приведен дилер на дрога од Тетово, при претреси пронајдена дрога и пиштол | Правдико

Правдико

   

Приведен дилер на дрога од Тетово, при претреси пронајдена дрога и пиштол

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (18.05.2021) во 12.20 часот од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово бил лишен од слобода Б.Б.(21) од Тетово.

Имено, при извршени претреси во дом и помошни простории во с.Боговиње и на ул.„Штипска“ во Тетово била пронајдена поголема количина марихуана и пиштол , кој го поседувал без дозвола. Дрогата е предадена на вештачење, а Б.Б. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, согласно чл.215 од Кривичниот законик.

Партнери на Правдико