Приведен дилер од Арачиново за доиздржување казна затвор | Правдико

Правдико

   

Приведен дилер од Арачиново за доиздржување казна затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 04.04.2021 во 04.30 часот од полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по судска наредба, бил приведен Б.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, поради тоа што се барал за доиздржување на казна затвор во траење од три години и два месеци, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекусори“.

Тој бил спроведен до Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико