Приведен гостиварец баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведен гостиварец баран со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

57-годишно лице од Гостивар било приведено откога претходно било барано со потерница за издржување затворска казна.

Според МВР, вчера, во 20.15 чaсот во Гостивар, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле Р. М. (57) од Гостивар, кој со потерница се барал за издржување казна затвор.

Лицето било спроведено во затворот во Тетово за издржување на казната.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико