Приведен гостиварец за издржување казна затвор од три ипол години | Правдико

Правдико

   

Приведен гостиварец за издржување казна затвор од три ипол години

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 08.10.2020 во 21.00 часот, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во дом и други простори кај лицето Б.Р.(38) од Гостивар и го привеле за издржување казна затвор од три години и шест месеци во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супастанции и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик.

Препорачуваме

Партнери на Правдико