Приведен Јанко Бачев поради закани на социјалните мрежи | Правдико

Правдико

   

Приведен Јанко Бачев поради закани на социјалните мрежи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, бил приведен и однесен на разговор во Полициска станица Беко поради закани на социјалните мрежи.

„Во моментов претседателот Бачев е приведен од страна на полицијата додека одеше во партискиот штаб на Единствена Македонија, а пред одржување на редовниот состанок на ‘Македонија блокира’“, пишува на фејсбук-страницата на Единствена Македонија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико