Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчеравечер (22.02.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Партнери на Правдико