Приведен крадец од гостиварско, расчистени три кривични дела | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од гостиварско, расчистени три кривични дела

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 01.12.2021 во 09.45 часот во Неготино, полошко, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле Н.Ќ.(31) од гостиварско Ѓурѓевиште. Тој се сомничи дека извршил три тешки кражби во продажни објекти во Неготино, полошко. Н.Ќ. бил задржан во Полициската станица Гостивар и со него бил извршен службен разговор. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Препорачуваме

Партнери на Правдико