Приведен крадец од Куманово – украденото пронајдено | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Куманово – украденото пронајдено

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

26-годишен жител на Куманово бил приведен бидејќи извршил кражба во стовариште.

Според информации од полицијата, вчера, во 13.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С. А. (26) од Куманово бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело кражба во стовариште на улицата Биљановска во Куманово, при што кај него биле пронајдени украдените предмети.

Тој бил приведен во Полициската станица Куманово и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико