Приведен крадец од Скопје | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Скопје

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 01.07.2021 во 19.10 часот на бул.„Србија“ во близина на бензинска пумпа од страна на полициски службеници од Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода, отсек Потраги, од слобода е лишен А.М.(35) од Скопје, по претходно добиена судска наредба од Основен кривичен Суд Скопје за издржување на казна затвор. Тој е осуден за сторено кривично дело „кражба“ по чл. 235 од Кривичниот законик. А.М. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

 

Партнери на Правдико