Приведен крадец од Скопје, украденото вратено на сопственикот | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Скопје, украденото вратено на сопственикот

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 14.01.2021, година во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Б.А.(21) од с.Ласкарци, општина Сарај, поради тоа што во 17.45. часот извршил тешка кражба во продажен објект во трговски центар. Украдените предмети му биле одземени и вратени на сопственикот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик – „тешка кражба“.

Партнери на Правдико