Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 03.08.2022 на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода Р.Н.(37) од Скопје. Тој бил баран по потерница за издржување казан затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Партнери на Правдико