Приведен крадец од Тетово | Правдико

Правдико

   

Приведен крадец од Тетово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 04.11.2020 околу 13.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.К.(35) од Тетово, поради сомнение дека сторил кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“. При претрес, извршен со судска наредба во неговиот дом, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од овие кривични дела.

Препорачуваме

Партнери на Правдико