Приведен криминалец баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец баран со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 29.12.2020 во 18.30 часот во населба Лисиче, Скопје, полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка во содејство со Интервентна полиција, врз основа на судска наредба, го привеле лицето Ј.Љ.(45) од Скопје кој се барал со потерница за издржување на казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик.

Лицето е спроведено во казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Препорачуваме

Партнери на Правдико