Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од две години | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од две години

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (20.01.2022) во 15.10 часот на бул. Х.Т. Карпош во Скопје од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје приведен е А.С. (26) од Неготино, кој бил баран со потерница од Основен суд Неготино за издржување на затворска казна во траење од две години. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Препорачуваме

Партнери на Правдико