Приведен криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 13.01.2022 во 12,00 часот на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од Оперативен тим потраги бил лишен од слобода Е.Ј.(48) од Скопје по наредба од Основен Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ. Во 12,45 часот тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Партнери на Правдико