Приведен криминалец баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец баран со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 25.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл. 236 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.  Лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа.

Препорачуваме

Партнери на Правдико