Приведен криминалец баран за издржување казна затвор од две години и 10 месеци | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец баран за издржување казна затвор од две години и 10 месеци

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (13.09.2021) во 10.10 часот на ул.„Петре Георгиев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – Потраги го лишиле од слобода Б.С.(32) од Скопје, кој се барал по две потерница од Основен Суд – Скопје 1 за издржување вкупна казна затвор од две години и 10 месеци за сторени кривични дела по член 236 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Препорачуваме

Партнери на Правдико