Приведен криминалец од Арачиново баран по неколку потерници | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец од Арачиново баран по неколку потерници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 08.02.2022 во 14.55 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.Б.(35) од с.Арачиново. Тој се барал по судска наредба за издржување казна затвор во траење од три години, а се барал по уште четири потерници. Тој бил спроведен до Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико