Приведен криминалец од Охрид баран за издржување затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец од Охрид баран за издржување затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 12.11.2020 година во 10:15 часот на ул. Скупи во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потраги, го привеле В.Д. (39) од Охрид, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и два месеци за извршено кривично дело по чл.130 ст.2 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија. Лицето е спроведено во казнено-поправна установа.

Препорачуваме

Партнери на Правдико