Приведен криминалец осуден на пет ипол години затвор, предаден е на КПУ Идризово | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец осуден на пет ипол години затвор, предаден е на КПУ Идризово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 17.05.2022 во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од една година и девет месеци, а бил осуден на пет години и шест месеци за сторени кривични дела по член 201 и 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Партнери на Правдико