Приведен криминалец за издржување затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведен криминалец за издржување затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 27.07.2021 во 16.30 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле О.А.(29) од Гостивар за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико