Приведен малолетник од Скопје, фатен додека ограбувал продавница | Правдико

Правдико

   

Приведен малолетник од Скопје, фатен додека ограбувал продавница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе крадец од Скопје кој бил фатен додека ограбувал продавница.

Според информациите на МВР, вчера на ул. 11 Октомври во Скопје полициски служебници привеле малолетник од Скопје, кој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект. Тој бил приведен во полициска станица и во присуство на родител со него бил извршен разговор и му биле одземени пари кои потекнуваат од кривично дело.

За настанот бил известен јавен обвинител и Јавната установа центар за социјални работи Скопје, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико