Приведен маж кој превезувал марихуана | Правдико

Правдико

   

Приведен маж кој превезувал марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата пронајде најлонско кесе со марихуана при преглед на возило на магистралниот пат Гостивар – Кичево.

Возилото со охридски регистарски ознаки било управувано од П.П. (39) од Охрид, кој бил приведен и задржан во полициска станица за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико