Приведен маж од Арачиново кој превезувал 36 мигранти | Правдико

Правдико

   

Приведен маж од Арачиново кој превезувал 36 мигранти

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници од Струмица вчера привеле 29-годишен маж  (Б.А.) од Арачиново, откако при преглед на товарно возило кое го управувал биле пронајдени 36 мигранти.

Од нив, двајца биле од Ирак, еден од Камерун, тројца од Пакистан, девет од Авганистан и 21 од Сирија, информираат од полицијата.

Б.А. бил задржан во Полициската станица во Струмица. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико