Приведен маж од Крушево, во неговото комбе полицијата пронашла 45 лица од Пакистан, Сирија и од Авганистан | Правдико

Правдико

   

Приведен маж од Крушево, во неговото комбе полицијата пронашла 45 лица од Пакистан, Сирија и од Авганистан

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради шверцување мигранти.

Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово – граничен премин Табановце полициски службеници забележале запрено комбе со скопски регистарски таблички, во кое имало мигранти и бегалци, од кои 42 од Пакистан, еден од Сирија и двајца од Авганистан, а возачот се дал во бегство, но подоцна бил пронајден во друго возило „голф“ и е приведен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико