Приведен насилник од Прилеп баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведен насилник од Прилеп баран со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 10.11.2020 во 08.45 часот, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – ОВР Прилеп, врз основа на судска наредба, во Прилеп го привеле С.М.(54) од Прилеп за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик. С.М. бил спроведен во Казнено-поправната установа Прилеп.

Партнери на Правдико