Приведен разбојник од Гостивар – извршил 8 тешки кражби и подметнал пожар во автомобил | Правдико

Правдико

   

Приведен разбојник од Гостивар – извршил 8 тешки кражби и подметнал пожар во автомобил

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварската полиција расчисти осум тешки кражби, едно загрозување на сигурноста и едно опожарување автомобил и до надлежното Обвинителство поднесе кривична пријава против Н. А. (42) од гостиварско Врапчиште поради сомнение за сторени кривични дела тешка кражба и загрозување на сигурноста.

Гостиварецот се сомничи дека минатиот и на почетокот на овој месец, со употреба на сила, извршил 8 тешки кражби во продавници и помошни објекти од куќи во поширокиот регион на Врапчиште и притоа најчесто одземал пари и разновидни производи, кои потоа ги препродавал.

Тој исто така се сомничи дека на едно лице од овој регион му го опожарил возилото.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико