Приведен штипјанец, му била пронајдена дрога | Правдико

Правдико

   

Приведен штипјанец, му била пронајдена дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

21-годишно лице од Штип било приведено кога при претрес, полицијата кај него пронашла прашеста материја.

Имено, денеска, во 3 часот, на улицата Ванчо Прке во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода К. М. (21) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена прашеста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико