Приведен штипјанец за издржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведен штипјанец за издржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 30.09.2021 во 16.00 часот во близина на скопскиот Градски стадион на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Р.Д.(41) од Штип.

Тој се барал врз основа на судска наредба од Основен суд Штип за издржување казна затвор од две години.
Лицето е предадено на полициски службеници за понатамошна постапка по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико