Приведен скопјанец баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведен скопјанец баран со потерница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 21.10.2021 во 17.30 часот од страна на полициски службеници од Оперативен тим за потраги при СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар бил лишен од слобода С.Ш.(36) од Скопје. За него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор за сторено кривично дело од чл.418 б ст.2 во врска со чл.22 од Кривичниот законик. С.Ш. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Партнери на Правдико