Правдико

   

Приведен скопјанец баран со потерница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 29.10.2020 во 18:20 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка -Отсек за потрага во населба Триангла го привеле Г.К. (25) од Скопје по кој била распишана потерница во врска со чл.236 ст.1 од КЗ на РСМ, за издржување на казна затвор од две години. Лицето ќе биде спроведено во каанено поправна установа.

Партнери на Правдико