Правдико

   

Приведен скопјанец кој бил баран за издржување казна затвор

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 23.06.2019 во 18,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Р.С.Македонија, од страна на полициски службеници бил приведен М.Ј.(50) од Скопје поради тоа што се наоѓал на СТОП-Листа и бил предмет на потрага за издржување казна затвор. Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Партнери на Правдико