Приведен скопјанец што укарал мотоцикл во Градскиот трговски центар | Правдико

Правдико

   

Приведен скопјанец што укарал мотоцикл во Градскиот трговски центар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишник од Скопје поради сомнение дека извршил кривично дело одземање моторно возило, поточно мотоцикл.

Скопјанецот кривичното дело го извршил на 12 април на улицата 11 Октомври во Градскиот трговски центар.

Кога се уверил дека нема никој во близина, со употреба на сила и погоден предмет ја исекол и скинал сајлата од задното тркало на паркираниот мотор по што се упатил во непознат правец.

По преземени мерки од страна на полицијата, разбојникот бил уапсен на 10 јуни и во извршен разговор со него во целост го признал и појаснил извршувањето на кривичното дело.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико