Приведен скопјанец затекнат при извршување тешка кражба | Правдико

Правдико

   

Приведен скопјанец затекнат при извршување тешка кражба

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На бул. Трета македонска бригада во Скопје вчера полициски службеници од Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчево го привеле М.Ј.(35) од Скопје, кој бил затекнат при извршување тешка кражба во обид во фирма.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико