Приведен тетовец за издржување казна затвор | Правдико

Правдико

   

Приведен тетовец за издржување казна затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, околу 16.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот тетовец Џ. Ф.

За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување затворска казна.

По приведувањето, тој бил спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико