Приведен Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички прашања на Владата | Правдико

Правдико

   

Приведен Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички прашања на Владата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата го приведе Васе Доневски, поранешен директор на Службата за општи и заеднички прашања на Владата, дознава „Макфакс“ од извори од Управата за финансиска полиција.

Детали за неговото приведување ќе бидат соопштени утре. Попладнево директорот на Управата, Арафат Муареми, најави прес-конференција за утре за предмет што се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување од страна на поранешен функционер.

Владата го разреши Доневски од директорската позиција во јуни минатата година.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико